Що обов’язково потрібно зробити з машиною після зими

Сучасні автовласники іноді дивуються, коли їм кажуть, що автомобіль потрібно привести до ладу після зимової експлуатації. Всім зрозуміло, що потрібно змінити шини на літні, але навіщо ще щось робити? Зараз пояснімо.

Почнемо з моторної оливи. Взимку вона постійно розбавлялася вологою від конденсату, що з’являється від перепадів температур, а також пальним при його неповному згорянні в коротких поїздках і при частих пусках. Тож, її бажано замінити, а разом з нею й фільтри. Саме фільтри, оскільки салонний фільтр також є сенс поміняти без роздумів. Після зимового сезону він гарантовано наповнений найрізноманітнішим сміттям – частинками асфальту, гуми, гальмівним пилом та іншими «дорожніми» принадами. Зрозуміло, що все це різноманіття може опинитися в наших легенях. При виборі салонного фільтра перевагу варто віддати вугільному.

Ну а закінчити «фільтрувальний» марафон можна заміною повітряного фільтра двигуна: тут особливі пояснення, напевно, не потрібні. Двигун, у потрухи якого проник пил, довго не простягне.

Оскільки необхідність зміни шин сумнівів не викликає, заразом є сенс оцінити стан гальмівної системи. Оцінюємо стан колодок, чи вони рівномірно зношуються, чи не заклинюють в супортах. У жодному разі не можна чекати граничного зносу колодок, при якому поршні максимально вилазять з циліндрів, а основа колодки починає спотворювати гальмівний диск.

Кузов – найдорожчий елемент автомобіля: з настанням весни просто необхідно провести таке собі «генеральне прибирання» – як зсередини, так і зовні. Добре було б промити колісні ніші, а по можливості й днище. Агресивний бруд, що накопичився за зиму – а його там дуже багато! – видаляємо без жалю. Всередині особливо радимо добре вимити вітрове скло – ефект вас приємно здивує. Килимові покриття підлоги – промити, пропилотяжити, прочистити добре. А якщо вистачить духу (і грошей!) на полірування кузова, буде взагалі чудово.

З багажника можна прибрати чисто зимові атрибути – щітки, шкребок, лопату тощо. Треба витягнути все назовні, критично оглянути, і залишити тільки те, що реально необхідно у весняно-літній сезон. Швидко з’ясується, що багажник стане майже пустим.

Підпишіться на наш Telegram, Facebook та WhatsApp або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.