Як заряджати Айфон та Айпад в авто: що треба знати водіям

Смартфони та планшети Apple – доволі дорогі пристрої. Але вони дуже практичні та зручні у повсякденному користуванні. Через це багато покупців забувають про елементарні правила експлуатації. В результаті доводиться стикатися з різноманітними поламками та проблемами на кшталт подряпаного дисплея чи батареї, що набрякла та не тримає заряд. На батарею часто скаржаться водії, що використовують свої Айфони та Айпади замість навігаторів та відеореєстраторів. При цьому заряджають їх від прикурювача. Це небезпечно для батареї. Як правильно заряджати та взагалі використовувати мобільні гаджети в автомобілі?

Зарядження iPad в автомобілі: три ключові правила

Якщо зі смартфонами інших виробників майже немає проблем, оскільки всі вони заряджаються через порт USB Type-C, то Apple для своїх пристроїв використовує інші роз’єми – порт Lightning. А ось знайти у продажі оригінальні адаптери Apple для заряджання від прикурювача неможливо, адже компанія їх не випускає. Аби ваш iPad працював максимально довго, а батарея тримала заряд, треба дотримуватися кількох порад щодо його використання та зарядження в авто.

Основні вимоги

Попри те, що телефонні акумулятори обладнано запобіжниками, що можуть витримувати певні стрибки напруги в мережі, в авто такі стрибки відбуваються постійно. Тому підключати телефон до прикурювача заборонено у момент запуску двигуна, оскільки в цей момент можуть спостерігатися стрибки напруги, що йде від автомобільного акумулятора на стартер та інше електрообладнання.

Можна навести ще декілька порад:

  • використовуйте якісні зарядні пристрої та адаптери для авто. У продажу можна знайти багато дешевих заряджувальних пристроїв від невідомих виробників з КНР. Але є й надійні бренди, що пропонують якісні адаптери – McDodo, Baseus, Zens, Energea. Як варіант можна використовувати зарядні пристрої та адаптери Самсунг, Xiaomi та інших виробників для авто, але з кабелем Lightning;
  • спеціалісти радять використовувати лише оригінальні кабелі, що йдуть в комплекті до вашого iPad або iPhone. Річ у тім, що вони спеціально сертифіковані за стандартами Apple, про що свідчить позначка MFI – Made For iPhone, iPad, iPod;
  • Від’єднуйте ваш смартфон або планшет від прикурювача щоразу, коли заводите двигун, адже це убереже батарею від стрибків напруги.

Альтернативні способи безпечно заряджати iPad в автомобілі

Найпростіший і безпечний метод – придбати PowerBank та заряджати його дома. Щоразу коли рівень заряду вашого айпада наближається до позначки 20-40 відсотків, приєднуйте його до Павербанка. Фахівці не радять заряджати Li-Ion та Li-Pol акумулятори по максимуму, адже це призводить до швидкої втрати їхньої ємності. За один рік батарея може втратити до 20% від свого ресурсу. Також більшість сучасних девайсів Apple підтримують бездротову зарядку через пристрій MagSafe.

USB-роз’єм автомагнітоли також можна використовувати для підзарядження смартфонів. Але знову ж, треба бути обережними саме під час запуску двигуна, аби не наражати батарею гаджетів на небезпеку у вигляді стрибків напруги.

Підпишіться на наш Telegram, Facebook та WhatsApp або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.