Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаГаражРемонт і обслуговуванняЯк продовжити життя двигуна – прості поради

Як продовжити життя двигуна – прості поради

Будь-якому автовласнику хочеться, щоб його автомобіль служив багато років без жодних проблем. Одначе може статися так, що «серцю» автомобіля – його двигуну – може знадобитися дорогий та складний ремонт. Що потрібно робити, щоб цього уникнути й продовжити життя двигуна?

Відразу скажемо, що тут не йтиметься про застосування якихось диво-присадок в оливу чи пальне – всі поради, як зберегти мотор машини, будуть виглядати набагато буденними, але кориснішими.

Почнемо з обслуговування газорозподільного механізму. Якщо колінвал і розподільник раптом втратять синхронність обертання, то мотору прийде кінець: поршні зустрінуться з клапанами, а це – капітальний ремонт. Привід розподільних валів здійснює ремінь або ланцюг. Ремені виходжують приблизно від 50 до 180 тисяч км – читайте інструкцію та в жодному разі не перевищуйте цей рубіж. З ланцюгами трохи простіше – їх регламент часто обходить стороною. Але за станом ланцюга обов’язково треба стежити: при сильному зносі він може перескочити через зуб, а то й зовсім порватися.

Як не прикро, але сьогодні все рідше можна побачити мотор машини з гідрокомпенсаторами зазору, а тому цей зазор треба регулювати, не чекаючи пробігу в сотню тисяч кілометрів. Якщо автомобіль переведено на газ, то увага до зазорів подвоюється. Зауважимо, що без регулювання клапани можуть прогоріти, а це вже крок до капремонту.

Про свічки запалювання сьогодні всі якось забули: працюють – і гаразд. Однак при зайвому зростанні зазору в свічці може вийти з ладу котушка запалення, а то і єдиний дорогий модуль. Дуже небезпечним є пошкодження керамічного ізолятора свічки. Уламок кераміки, що має високу твердість, може вивести з ладу і циліндр, і поршень і клапани. Таке трапляється, коли свічки взагалі не змінювали жодного разу.

Найпростіший розхідник – повітряний фільтр, що рятує двигун машини від надходження твердих частинок разом з потоком повітря. Якщо фільтр перестає працювати, абразив знищить мотор буквально за кілька годин. Загалом, змінюйте фільтр згідно з регламентом, а можна й частіше, якщо умови експлуатації машини важкі.

Моторна олива – це святе… Само собою, що потрібно використовувати тільки таку оливу, рівень якості якої не нижчий від рекомендованого заводом. При цьому інтервал її заміни можна сміливо скорочувати вдвічі в порівнянні з заводськими приписами, оскільки умови експлуатації двигуна напевно можна назвати важкими: пробки, часті пуски тощо. Не хочете міняти – не сподівайтеся на великий ресурс двигуна.

Охолоджувальна рідина також потребує уваги та поваги. Залиєте сурогат або забудете про своєчасну заміну – чекайте на корозію, засмічення каналів, локальні перегріви, деформацію циліндрів тощо. Не секрет, що корозія може «з’їсти» лопаті насоса охолоджувальної рідини, в результаті чого покоробиться головка блоку циліндрів – привіт, капремонт.

Що стосується пального, то порада найпростіша: жодних лівих заправок з привабливими цінниками. Те саме стосується низькооктанових бензинів: така економія вийде боком.

Пару слів про водіння автомобіля. Перед початком руху завжди прогріваємо мотор машини, хоча б трохи. Під час їзди бажано прагнути до того, щоб двигун довше працював на середніх обертах. Вкрай небажані їздові цикли з частими пусками та короткими пробігами – це так званий режим міського лікаря, у якого двигун постійно холодний, а олива при кожному пуску розбавляється бензином. Акуратно форсуйте калюжі: якщо мотор раптом сьорбне води, то цілком можливий гідроудар. Нестиснена вода в такті стиснення розірве блок циліндрів.

Якщо все виконувати, слідкувати й не забувати про регламент, проблем з двигуном не має виникати багато-багато років.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img