Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаНовиниВ Україні«Фантомні» патрулі виїжджають на дороги України

«Фантомні» патрулі виїжджають на дороги України

25 січня о 8:00 «фантомні» автомобілі поліції виїжджають на повноцінне патрулювання. Про це повідомив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Наразі «фантоми» – це автомобілі Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Ці авто оснащені системами контролю швидкості рухомих транспортних засобів, які надають змогу проводити вимірювання швидкості, як під час руху самого «фантому», так і коли «фантом» стоїть в певному місці. Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою в базах даних.

Після цього метадані із відповідною інформацією відправляються до системи автоматичної фіксації, яка ці дані опрацьовує та автоматично формує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності, в такому випадку, притягується власник авто або належний користувач. Майже всі правопорушення швидкісного режиму будуть фіксуватися в автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника.

Не в автоматичному режимі фіксація порушень ПДР здійснюватиметься спецавтомобілем за допомогою двох відеокамер. Вони мають здатність фіксувати порушення ПДР, що відбуваються попереду та позаду службового авто. Як правило, це стосуватиметься лише найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень, які будуть помічати інспектори під час патрулювання. Наприклад, проїзд на червоне світло чи перетин подвійної суцільної. У такому разі патрульні, відповідно до вимог статті 35 ЗУ «Про Національну поліцію», будуть зупиняти автомобілі порушників та розглядати справи про адмінправопорушення. Притягуватись до відповідальності в такому випадку будуть водій.

У поточному році за Держпрограмою (реалізовується Мінінфраструктурою) заплановано закупівлю ще 30 «фантомів».

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_img
spot_img
spot_img