Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаНовиниВ світіRenault звинуватили в махінаціях з дизельними двигунами

Renault звинуватили в махінаціях з дизельними двигунами

Французька прокуратура висунула звинувачення компанії Renault у справі про махінації з показниками рівня шкідливих викидів дизельних автомобілів. Про це повідомляє агенція Reuters.

Розслідування щодо автовиробника велося з 2017 року: слідчі встановили, що деякі моделі марки генерують в 10 разів більше викидів оксидів азоту, ніж допускається сертифікаційними вимогами Євросоюзу. Показники, нібито, занижувалися за допомогою програмного забезпечення – аналогічну схему використовував Volkswagen, що в результаті обернулося голосним «Дизельгейтом» і збитками для німецького концерну в розмірі 32 мільярдів євро.

Як повідомляє Reuters, Renault заперечує факт вчинення будь-якого злочину і запевняє, що автомобілі марки ніколи не оснащувалися шахрайським ПО, здатним знизити показники шкідливих викидів під час тестування. Незважаючи на це, прокуратура зобов’язала компанію внести заставу в розмірі 24 мільйонів євро і надати банківську гарантію на додаткові 60 мільйонів євро для покриття потенційних збитків, пов’язаних із звинуваченням.

Паралельно ведеться розслідування відносно Peugeot. Згідно з матеріалами справи, компанія занизила дані про шкідливі викиди майже у два мільйони автомобілів. Сама ж французька марка, як і в випадку з Renault, запевняє, що дотримувалася всіх стандартів і не порушувала закон. Однак, якщо вина автовиробника підтвердиться, йому може загрожувати штраф до п’яти мільйонів євро.

Що ж стосується згаданого «Дизельгейту», то цей скандал розгорівся навколо Volkswagen у 2015 році. Тоді з’ясувалося, що німецький концерн використовував спеціальні пристрої та програмне забезпечення для обходу тестів на вміст шкідливих викидів. В результаті по всьому світу довелося відкликати для ремонту і навіть викуповувати у власників 11 мільйонів автомобілів марок Volkswagen, Porsche, Audi і Seat, оснащених дизельними моторами EA189. Через махінації були арештовані глава відділу розробок двигунів Porsche Йорг Кернер, колишній член правління Porsche Вольфганг Хац, колишній керівник Audi Руперт Штадлер, топ-менеджер Volkswagen Олівер Шмідт і Мартін Вінтеркорн, який займав тоді пост керівника Volkswagen.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.