Компанія BMW показала хетчбек 1 Series четвертого покоління. Автомобіль змінив зовнішність, збільшився у розмірах та отримав нову технічну «начинку».
Хетчбек BMW 1 Series залишився впізнаваним, отримав стриману зовнішність з плавними контурами кузова, невеликими фарами та без величезної решітки радіатора. На кормі – «різьблені» ліхтарі складної форми, запозичену в актуального кросовера X2. А ще «копійка» першою позбавилася літери «i», що позначала бензинові версії.
Хетчбек став більшим, хоча й зберіг звичні пропорції: у довжину він підріс на 41 мм, до 4631 мм; ширина становить 1800 мм; а висота – 1459 м (+25 мм). Колісна база дорівнює 2670 мм.
У салоні нічого нового для сучасних BMW. Новинка оснащена кластером з 10,25-дюймовою панеллю приладів та екраном мультимедійної системи діагоналлю 10,7 дюйма. У порівнянні з інтер’єром попередньої 1 Series дизайн став мінімалістичнішим. Шкіряне оздоблення через сучасні тренди навіть не пропонують: замість натуральної шкіри використані тканина, матеріал з переробленого поліестеру та екошкіра.
За доплату можна додати проєкційний дисплей, панорамний дах та аудіосистему Harman Kardon. Є відсік для бездротової зарядки, двозонний клімат-контроль. Об’єм багажника дорівнює 380 літрам при піднятих спинках сидінь другого ряду та 1200 літрів – при складених.
У розширеному списку помічників значаться система розпізнавання дорожніх знаків, активний круїз-контроль з функцією Stop & Go та помічник при паркуванні, який у деяких версіях дозволяє паркуватися дистанційно. До того ж є функція відрулювання від перешкод, обмежувач швидкості та помічник безпечного відкриття дверей.
Кількість модифікацій нової 1 Series зменшилася до чотирьох. Бензинова BMW 120 оснащена «турботрійкою» 1.5 з 48-вольтовою «надбудовою» і має віддачу до 170 к.с. і 280 Нм крутного моменту. У 120d під капотом дволітрова дизельна «четвірка» потужністю 163 к.с. і 400 Нм. До «сотні» машини розганяються за 7,8 та 7,9 секунди відповідно.
Також у гамі 1 Series є варіант 118d. Такі хетчбеки теж йдуть з мотором 2.0, але у нього один турбокомпресор замість двох і немає стартер-генератора, тому віддача становить 150 к.с. і 360 Нм. Прискоритися з місця до «сотні» така п’ятидверка може за 8,3 секунди.
На вершині гами – повнопривідна M135 xDrive з чотирма патрубками вихлопної системи, як у X2 M35i. У її арсеналі — дволітрова «турбочетвірка» на 300 «конячок» та 400 Нм крутного моменту. Час розгону до 100 км/год – 4,9 секунди (попередник був на 0,1 секунди швидше), а максимальна швидкість дорівнює 250 км/год. Всі хетчбеки оснащені 7-ступеневим «роботом» Steptronic, тобто вперше за 20 років 1 Series будуть продавати без «механіки».
Покупці зможуть вибрати різні пакети з М-деталями, включно з M Sport та M Sport Design та M Technology. На європейські ринки новий 1 Series вийде у жовтні. У США він не продаватиметься. А ви просто зараз маєте можливість придбати атрибутику BMW у нашій крамниці – собі або на подарунок.