Fiat показав новий хетчбек Grande Panda

Компанія Fiat показала новий Grande Panda. Хетчбек стане первістком цілого сімейства бюджетних автомобілів, в якому також очікуються пікап, ліфбтек, кросовер та пригодницький кемпер.

Маніфест нового стилю Fiat був опублікований ще торік — це естетика конструктивізму у поєднанні з модульним підходом та сучасними екологічно чистими матеріалами. Всі моделі нового бюджетного сімейства будуть мати однотипний інтер’єр з передньою панеллю, що нагадує овальний дах колишнього заводу Fiat в Лінготто (один з районів Турина), але конфігурацію кожної машини можна буде налаштовувати за допомогою навісних модулів та змінних деталей оздоблення.

Fiat Grande Panda, як з’ясувалося, наслідує хетчбек Panda першого покоління, який вийшов на ринок у далекому 1980 році й став однією з наймасовіших і найдоступніших моделей Fiat за всю історію марки. Піксельна оптика також навіяна естетикою конструктивізму, вона нагадує вікна заводу в Лінготто. Під фарами на передку можна розгледіти похилі рисочки, тобто марка Fiat вийняла з архіву свою найвідомішу емблему, хоча головним ідентифікатором марки залишаються великі літери Fiat.

Про платформу Grande Panda та його майбутніх родичів Stellantis поки нічого не повідомляє, але з неофіційних джерел відомо, що це бюджетна глобальна платформа Smart Car, первістком якої став новий Citroen C3. Fiat Grande Panda у технічному плані максимально уніфікований з європейською версією «француза», у гамі будуть як повністю електричні, так і «вуглеводневі» версії. Grande Panda для Європи випускатиметься на заводі Stellantis у сербському місті Крагуєвац. Дебютними ринками для Grande Panda крім Європи будуть Африка та Близький Схід. Інші подробиці, ймовірно, доведеться чекати до 11 липня.

Додамо, що хетчбек Panda третього покоління, що випускається з 2011 року, поки не поспішаю йти в історію: нещодавно він пережив чергове оновлення й в такому вигляді протримається щонайменше до 2027 року.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.