Hyundai та Kia виплатять штраф за слабку зламостійкість машин

Автовиробники Hyundai та Kia виплатять штраф за слабку зламостійкість своїх машин. Юристи корейського концерну дійшли згоди з адвокатами автовласників, які постраждали від викрадення автомобілів.

Через відсутність іммобілайзерів багато моделей виявилися вразливими перед зловмисниками: вірусні відео в TikTok продемонстрували, що викрасти машину можна без ключа, лише під’єднавши комп’ютер і USB-кабель до певного роз’єму.

Hyundai та Kia заплатять автовласникам близько 200 мільйонів доларів. Компенсація з боку автовиробника за повну втрату автомобіля складе до 6125 доларів, за шкоду транспортному засобу, особистому майну та компенсацію витрат на страхування – до 3375 доларів. Крім того, автовласникам компенсують до 300 доларів на купівлю механічних блокаторів.

Стрімке зростання викрадень автомобілів Hyundai та Kia зафіксували минулого року, коли в соціальних мережах поширили короткі ролики, що демонструють простоту викрадення «корейців» зі звичайною системою запалювання (з ключем).

Автоконцерну довелося реагувати: було випущено оновлення програмного забезпечення, яке торкнулося 8,3 мільйона машин для ринку США. У групі ризику опинилися Hyundai Accent, Elantra, Venue, Kona, Palisade, Santa Fe, Tucson, Veloster, а також Kia Forte, K5, Optima, Rio, Sedona, Seltos, Sorento, Soul та Sportage.

Автовиробник готовий компенсувати витрати за буксирування, штрафи та ремонт викрадених автомобілів, а також інші супутні витрати, зокрема на оренду автомобіля та таксі. Втім, позови від зацікавлених сторін, напевно, продовжаться: до суду на Hyundai та Kia подають муніципалітети великих міст і страхові компанії.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.