Італійці розробили активну електромеханічну підвіску

Італійський виробник автокомпонентів Marelli працює над керованою електромеханічною підвіскою, чуйною та точною. Її поява на ринку очікується у другій половині цього десятиліття.

Підвіска Marelli має той тип демпфування, який довгий час вивчався, але досі не реалізувався. Ця підвіска стане невеликою революцією в автомобільному світі. Роботи над нею ведуться з 2017 року у співпраці з Туринською політехнікою.

Кожен «амортизатор» складається з невеликого електродвигуна та редуктора. Цей вузол механічно приводить у дію важелі підвіски. Керується все комп’ютером, який аналізує параметри руху (швидкість, кут повороту тощо) та імпульси від кожного приводу. Живлення підвіски становить 48 В, але завдяки системі рекуперації енергії підвіска заощаджує заряд акумулятора.

Нова підвіска компактніша, ніж звичайна, і реагує набагато швидше – відсутність в її елементах рідин дозволило скоротити час реакції до мілісекунд. В результаті автомобіль буде стійкішим та безпечнішим.

«Ця технологія може зменшити заколисування пасажирів, якщо вони під час руху читають або працюють на ноутбуці», – підкреслив директор з інновацій підрозділу Ride Dynamics компанії Marelli П’єро Монк’єро.

Комерціалізація підвіски запланована на другу половину десятиліття. Станом на зараз підвіска тестується на кросовері Alfa Romeo Tonale.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.