Nissan та Honda можуть прийняти у свій альянс Mitsubishi. Союз між японськими компаніями допоможе їм скоротити витрати на розробку автомобілів і дати відсіч китайському автопрому, пише видання Nikkei Asia з посиланням на інсайдерів. Разом Nissan, Honda та Mitsubishi виробляють понад вісім мільйонів машин за рік.
Три японські автогіганти мають намір почати зі стандартизації бортового ПЗ, кажуть інсайдери. Однак вони можуть піти й далі: питання спільної розробки автомобілів в цілому теж стоїть на порядку денному.
Honda та Nissan оголосили про всеосяжну співпрацю у березні нинішнього року. Це сталося на тлі того, що Nissan планомірно втрачає частки ринку в США та Китаї – найважливіших для себе регіонах, на які припадає приблизно половина його світових продажів. У червні Nissan навіть довелося закрити завод у китайському Чанчжоу, який не пропрацював і чотири роки.
Складнощі у Китаї відчуває й Honda. Минулого тижня повідомлялося, що вона зупинить декілька ліній, скоротивши місцеве виробництво приблизно на третину. Причини – жорстка конкуренція в Китаї з боку місцевих марок, а також Tesla, яка випускає електромобілі на гігафабриці у Шанхаї.
Японці, як кажуть експерти, не встигли підлаштуватися до повороту у бік «зеленої» мобільності в КНР, що призвело до стрімкого падіння попиту на машини з ДВЗ на найбільшому авторинку світу.

