Porsche відкликає майже всі випущені Taycan

Компанія Porsche відкликає майже всі випущені Taycan – позапланово відвідати сервіс доведеться власникам 43 тисяч електромобілів, які зійшли з конвеєра до червня 2021 року.

Відкликанню по всьому світу підлягають і седани Taycan, і крос-універсали Taycan Cross Turismo. Причина – програмна помилка, через яку спрацьовує аварійний алгоритм, в результаті чого силова установка вимикається. Інженери Porsche стверджують, що помилка виникає дуже рідко, тому її так довго не вдавалося ідентифікувати та усунути. За оцінками автовиробника, тільки 0,3 відсотка власників могли зіткнутися з цією проблемою, тобто в групі ризику всього 130 електромобілів Taycan.

Однак деякі власники Porsche Taycan вже відчули незручності від раптової втрати потужності, і за даними Національного управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA) в шести випадках електромобіль не вдалося запустити знову, а для транспортування в сервіс довелося залучити евакуатор. Porsche пояснює, що помилку можна «пофіксити» шляхом оновлення програмного забезпечення, але зробити прошивку «по повітрю» не вдасться, тому власникам всіх Taycan доведеться відвідати офіційних дилерів. Установка нового софта займе близько години й буде безплатною.

За майже два роки виробництва це перше масштабне відкликання для Porsche Taycan. Раніше деякі екземпляри відкликали з причин, не пов’язаних з електронікою – проблеми стосувалися ходової частини і не були масовими.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.