Tesla за тиждень втратила 85 мільярдів доларів

Минулий тиждень став найгіршим для Tesla з початку пандемії коронавірусу, пише Financial Times. Акції виробника електромобілів подешевшали на 18%, що призвело до падіння ринкової капіталізації на 85 мільярдів доларів.

Тепер Tesla оцінюється в 390 мільярдів доларів, що втричі менше ніж на початку 2022 року, коли її капіталізація становила 1,2 трильйона. Інвесторів, окрім інших факторів, бентежить концентрація глави Tesla Ілона Маска на соцмережі Twitter.

Також на ціні акцій Tesla негативно позначаються продажі акцій самим Маском. Раніше цього року він позбувся цінних паперів на суму 23 мільярди доларів – зокрема, з метою закрити 44-мільярдну угоду на купівлю Twitter. Топменеджер привселюдно пообіцяв не продавати акції найближчі два роки, але це не допомогло.

Ще одним фактором стало побоювання інвесторів щодо попиту на електромобілі. Так, минулого тижня Tesla заявила про знижки у розмірі 7500 доларів для мешканців США на дві популярні моделі, що повалило акції ще на 9%.

Маск, який нещодавно втратив статус найбагатшої людини у світі, пообіцяв залишити посаду виконавчого директора Twitter, як тільки знайде собі заміну. Якщо Маск знову зосередиться на Tesla й перестане продавати свої акції, то інвестори можуть ініціювати зворотний викуп. У цьому випадку нинішня точка стане мінімальною й акції почнуть зростати в ціні.

За прогнозом MarketWatch, Tesla загрожує найгірший місяць, квартал та рік з моменту її заснування. З початку грудня котирування американської марки впали на понад 29%, перевищивши рекордне місячне зниження на 25%, зафіксоване у грудні 2010 року. При цьому Tesla залишається лідером на ринку електромобілів у США, а у вересні вона продемонструвала рекордні продажі на найбільшому авторинку світу – у Китаї.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.