СБУ затримала митників, які заробляли на легалізації “євроблях”

Попри війну в Україні, деякі держслужбовці не готові відмовлятися від додаткового доходу та продовжують слідувати корупційним схемам. Одне з таких злочинних угруповань, що діяло не в інтересах держави і громадян, знешкодила СБУ.

Як повідомили в пресслужбі відомства, угруповання працювало на одному з митних пунктів пропуску у Львівській області. До його складу входили чиновники Львівської митниці, три брокери і громадянин однієї з країн ЄС. За відпрацьованою схемою вони створювали “зелений коридор” для ввезення машин з-за кордону і оформляли їх без черги. За це отримували від власників суму від 500 до 1000 доларів.

За період “нульового” розмитнення за такою схемою в нашу країну ввезли понад 40 тисяч автомобілів на іноземній реєстрації. СБУ зазначила, що на цьому злочинці заробили мільйони гривень. Під час обшуків була знайдена чорна бухгалтерія цих ділків і кошти в розмірі 1,2 млн грн.

Повідомляється, що учасникам угруповання повідомлено про підозру за ч.3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 4 ст. 368-4 (підкуп особи, яка надавала публічні послуги) та ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.