Уряд розглядає введення нового податку на придбання автомобіля

Блокування польсько-українського кордону призведе до ненадходження 7,7 млрд гривень від митниці. Ці гроші уряду доведеться десь відшукати. Трохи врятує ситуацію грант від Японії,  але війна та майбутня мобілізація потребує додаткових фінансів, тому в уряді вже шукають джерела додаткових фінансів. Одним з них можуть стати автомобілі.

Як повідомила Економічна Правда, реальний обсяг додаткових доходів, які намагається знайти уряд, становить понад 400 млрд грн, і для цього розглядається цілий ряд рішень. Зокрема, за даними співрозмовників ЕП, у межах виконання програми МВФ уряд планує запровадити додаткове оподаткування у вигляді 0,1% військового збору з прибутку підприємств та доходів ФОПів, 1,5% – від вартості дорогоцінних металів, 30% – від вартості ювелірних виробів, 10% – від вартості рухомого майна. Також прораховуються можливості додаткового оподаткування операцій з нерухомістю та запровадження додаткового податку на деякі інші операції.

Як бачимо, у цьому переліку є 10% податку на вартість рухомого майна, тобто автомобілі. Швидше за все йдеться про додатковий податок при купівлі нових та вживаних авто (першу реєстрацію).

Однак в Україні вже існує 3-4-5% (залежить від вартості авто) відрахування при першій реєстрації автомобіля. Чи це буде підвищення цього податку, чи якийсь новий збір, поки не повідомляється. Але цим податком не обкладаються електромобілі, які повністю звільнені від нього. Тому, якщо додатковий податок буде введено на автомобілі з ДВЗ, а електромобілі його уникнуть, відбудеться стрімке переформатування авторинку.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.

ДЖЕРЕЛОAUTO-Consulting