В Україні знизилася середня вартість нових автомобілів

За підсумками продажів нових легкових автомобілів за перші три місяці 2024 року середня вартість проданого авто в Україні знизилася на 10% у порівнянні з першим кварталом минулого року. Експерти пояснюють таку тенденцію зниженням частки автомобілів преміумсегмента.

Через стагнацію продажів автомобілів преміумкласу знизилися обсяги коштів (-6%), що були витрачені на придбання цих машин. Саме це вплинуло на середню вартість проданих нових автомобілів в поточному році. Хоча загальні продажі нових легкових автомобілів в Україні продовжує зростати.

Тепер середня вартість нового автомобіля складає 30,7 тисячі євро (близько 1,3 млн грн). У березні цей показник продемонстрував мінімальне значення за останні майже 2 роки й склав 29,8 тисячі євро. Ще рік тому, за підсумками першого кварталу 2023 року, середня вартість одного проданого автомобіля складала 34 тисячі євро. Зниження – 10%.

Відзначимо, що показник середньої вартості одного автомобіля знижується з вересня минулого року. Саме тоді на ринку почали фіксувати тренд на зниження ваги автомобілів преміумсегмента. Відповідно, зниження середньої вартості нового автомобіля в Україні відбувається вже шостий місяць поспіль.

Підпишіться на наш Telegram, Facebook та WhatsApp або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОAUTO-Consulting