Шведському автовиробнику Volvo погрожують бойкотом через власника, компанію Geely, яка продовжує працювати в росії, попри війну, яку рф розв’язала проти України. Саму Geely наша країна нещодавно внесла до списку міжнародних спонсорів війни.
Можливість оголосити бойкот розглядають Міністерство оборони Швеції та адміністрація міста Гетеборг, де розташована штаб-квартира Volvo Cars. Заходи проти Volvo там називають національним питанням. «Важливо щоб воно вивчалося спільно на державному рівні. Перші контакти між відомствами вже відбулися», – сказала прессекретар міністерства Марі Тісетер.
У відповідь на повідомлення про можливий бойкот Volvo заявила, що співчуває постраждалим. Вона нагадала, що призупинила роботу в росії в лютому 2022 року, закривши дочірню компанію, і продовжує дотримуватися законів і правил Швеції та ЄС. Рішення та дії інших компаній, «включно з акціонерами», Volvo не коментує.
Нагадаємо, у 1999 році підрозділ легкових автомобілів Volvo Cars перейшов концерну Ford, який у 2010 році перепродав його Geely. У 2017 році китайський автогігант інвестував ще 3,25 мільярда євро у виробника вантажівок AB Volvo.

