Перший електромобіль від BMW M збереже культову назву

Видання CarBuzz виявило заявку на реєстрацію товарного знаку iM3, яку баварський автовиробник BMW подав до патентних органів Євросоюзу та Німеччини. Такий індекс може отримати потужна модель, яка стане першим електромобілем, розробленим підрозділом BMW M.

Використання добре знайомого позначення пов’язане не лише з тим, що BMW хоче зберегти зв’язок між M3 та iM3. Ці дві моделі будуть продаватися паралельно, принаймні деякий час: електромобіль запропонують у країнах із жорсткими екологічними стандартами, а бензиновий продовжить продаватися там, де обмеження слабші.

У продажу електричний суперседан з’явиться ще не скоро – його доведеться почекати щонайменше до 2027 року. Проте вже зараз відомо, що в основу iM3 ляже нова архітектура Neue Klasse.

У базовій конфігурації Neue Klasse є електрична задньопривідна платформа (можливий і повний привід), яку можна масштабувати, тому вона підходить як для компактних, так і для повнорозмірних моделей. У батареях будуть використані нові осередки: зміниться не лише їхній формат (циліндричні замість призматичних), а й хімічний склад. В результаті витрати на виробництво акумуляторів знизяться приблизно вдвічі.

Також очікується, що електромобілі на платформі Neue Klasse, серед яких буде й iM3, отримають літій-іонні батареї наступного, шостого покоління, які збільшать пробіг на 30 відсотків за циклом WLTP. Крім того, згідно з планами автовиробника, перехід на новий «візок» дозволить до 2030 року довести частку електромобілів у модельній лінійці до 50 відсотків.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.