У Європі заборонять їздити вночі

Водіям-початківцям країни Євросоюзу поетапно будуть вводити обмеження на поїздку вночі та управляння важкими позашляховиками. Нові правила спрямовані на підвищення безпеку дорожнього руху, зокрема, зменшення кількість смертей, каліцтва та матеріальних збитків.

Обмеження стосуватиметься не всіх, а новачків. Для новоспечених водіїв діятиме заборона їздити вночі, тобто з 0:00 до 6:00. Щоправда, для цієї категорії кермувальників є ще й інше застереження. Для водіїв з невеликим досвідом заборонено буде їздити на автомобілі, маса якого перевищує 1,8 тонни.

Нові норми поширюватимуться на всі країни Європейського Союзу поступово. Очікується, що наступного року буде прийнято рішення про їх впровадження та стандартизацію в усій спільноті. Однак є країни, які вже ось-ось запровадять нові правила. І вони для новачків будуть суттєво відрізнятися.

Скажімо, у Німеччині з 1 січня всі, хто отримає у 2024 році водійські права категорії B+, не зможуть їздити вночі, керувати позашляховиками або перевищувати швидкість 110 км/год. Нині на деяких федеральних трасах Німеччини вже діє заборона на нічний проїзд вантажівок.

За статистикою, щороку на дорогах Євросоюзу гине до 20 000 людей. Автори проєкту вважають, що завдяки нововведенням у 2050 році кількість смертей скоротиться до нуля.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.

ДЖЕРЕЛОАвто24