Чи можливо отримати компенсацію, якщо в автівку прилетів уламок дрона?

Питання захисту від воєнних ризиків вкрай турбує українських автомобілістів, адже ймовірність пошкодження транспортного засобу від попадання уламків ракет або безпілотників (дронів) надзвичайно висока. Чи є рішення?

Почнемо з того, що страхові продукти, які дозволяють компенсувати збитки від воєнних ризиків, мають певні особливості. Так, покриття військових загроз може бути частиною стандартного договору КАСКО або пропонуватись у вигляді окремої програми.

Перший варіант – автовласник обирає КАСКО, в якому вже передбачена опція страхування від воєнних збитків. Страховий ринок пропонує сьогодні варіанти покриття від 10% до 100% від вартості авто. А доплата за покриття воєнних ризиків залежить від суми відповідальності за такий збиток, й починається від 10% до вартості КАСКО.

Другий варіант – клієнт купує окремий поліс, який захищає тільки від збитків воєнного характеру. Його ціна коливається від 1% до 2,2% від вартості авто.

Основні збитки, які готові компенсувати страхові компанії, – це пошкодження чи знищення автомобіля, встановленого на нього додаткового обладнання, внаслідок дії боєприпасів (мін, бомб, снарядів), а також через влучання ракет, безпілотних літальних апаратів, засобів протиповітряної/протиракетної оборони або їх уламків. Наразі це страхове покриття діє по всій території країни, окрім зон активних бойових дій, прифронтових і тимчасово окупованих регіонів.

Ще одне важливе питання – це франшиза, частина збитку, яку не компенсує страхова компанія. Зазвичай у договорах страхування, що покривають тільки воєнні ризики на повну вартість автомобіля, рівень франшизи коливається у діапазоні від 5% до 10%.

Також, важливо враховувати, що у полісах страхування КАСКО більшість страховиків встановлює обмеження щодо кількості подій, пов’язаних з воєнними ризиками. Як правило, це – лише раз за період дії договору. У програмах страхування тільки від воєнних ризиків обмеження на кількість страхових випадків, як правило, немає.

А от процес врегулювання збитків, завданих внаслідок пошкодження дроном, нічим не відрізняється від врегулювання за будь-якою іншою подією.

«Клієнти СК «Експрес Страхування» для отримання відшкодування повідомляють про інцидент за телефоном гарячої лінії та надають всі наявні в них фото та документи. Тобто порядок врегулювання справ за воєнними збитками нічим не відрізняється від звичайних справ з КАСКО: дзвінок до колцентру, візит на пункт приймання заяв, подання документів, розрахунок збитку, у разі наявності кредиту – запит до банку та сплата чергових платежів. Страхова компанія оперативно розглядає документи та приймає рішення щодо події. У вересні, наприклад, середній строк виплати за подіями КАСКО з воєнними ризиками склав 14 днів», – розповіла директора страхової компанії «Експрес Страхування» Тетяна Щучьєва.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОУкрАВТО