Скільки будемо платити за розмитнення авто? Онлайн-калькулятор

З 1 липня правила розмитнення автомобілів повертаються до законів, ухвалених наприкінці 2018 року, і так буде принаймні до того часу, поки не будуть ухвалені три законопроєкти (№7466, 7467 та 7468), які подав до Верховної Ради Кабінет Міністрів.

Ці ініціативи передбачають повну сплату податків, однак є певні спрощення для тих, хто «приганятиме» легкові авто в Україну. Зокрема пропонується зробити добровільними сертифікацію та відвідини експерта МВС, а також має бути ліквідована прив’язка до митної вартості авто з для обчислення мита та ПДВ, де, на думку авторів проєктів, виникало чимало корупційних ризиків та різноманітних «схем». Скасовується збір за першу реєстрацію до Пенсійного фонду. Є істотні знижки для легкових машин з гібридною силовою установкою, і «нульове розмитнення» для електромобілів.

Також заплановано перенесення більшості етапів у «безконтактну» електронну форму, наприклад – оформлення митної декларації та сплату податків, а також державну реєстрацію автомобіля. Це відбуватиметься на вебверсії Єдиного порталу державних послуг, а також, можливо, у додатку «Дія». Усі пропозиції стосуються лише легкових автомобілів.

Щодо митних платежів – якщо законопроєкти будуть ухвалені Верховною Радою та отримають статус законів, стане можливо з абсолютною точністю визначити суму митних платежів за будь-який легковик, оскільки, нагадаємо, його вартість не враховуватиметься при нарахуванні податків.

Самостійно розрахувати вартість розмитнення за запропонованою Кабміном схемою доволі складно, тому нижче ви знайдете онлайн-калькулятор, який допоможе миттєво отримати результат. Щоб він був точний, нагадаємо, що і як правильно вибрати чи ввести:

  • Вік автомобіля – скільки повних календарних років минуло з року, наступного за роком виготовлення автомобіля. Наприклад – авто має рік випуску 2012, отже 2022-2012-1=9 повних років.
  • Тип двигуна – треба вибрати той, який плануєте розмитнювати. Гібриди удвічі дешевші за бензинові, дизельні трохи дорожчі, електромобілі ввозяться без податків.
  • Об’єм двигуна – його вводимо цілим числом у кубічних сантиметрах (наприклад – 1498, а не у літрах – 1,5).
  • Ексклюзивність авто – зважаючи на статистику дійсного імпорту легковиків, які можуть підпадати під визначення «ексклюзивних», цей етап можна пропустити, бо насправді таких автівок заїжджає до нас надто мало.

Результат ви отримаєте відразу у двох валютах – євро, бо саме так нараховуються митні платежі згідно з законопроєктами, та у гривнях (сплата відбувається у національній валюті), за офіційним курсом НБУ, який автоматично враховується у нашому калькуляторі у реальному часі.

Що ще слід врахувати? Місцеві збори за зняття з обліку, видачу транзитних номерів, страхування, аукціонний збір – якщо такі є у країні купівлі автомобіля. Вартість доставлення, якщо автівку привозитиме хтось (чи вона їхатиме у контейнері зі США), або витрати на самостійну поїздку за кордон. Приблизну суму для усунення пошкоджень для авто, які придбані на страхових аукціонах. Послуги посередників, якщо плануєте таких залучати. Послуги з державної реєстрації автомобіля в Україні.

Нагадаємо, що обов’язкова сертифікація ТЗ, послуги митного брокера, експертиза МВС та збір за першу реєстрацію (від 3 до 5% від вартості авто) у запропонованих проєктах відсутні. Як і прив’язка до ціни авто, що дозволяє абсолютно точно дізнатися розмір митних платежів для будь-якої автівки за кордоном, яка для пропуску на митну територію України має відповідати екостандарту не нижче «Євро-2» (від 1996 р.в.).

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОAUTO.RIA.com