Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаНовиниВ УкраїніШтрафи на незареєстроване ГБО можуть зменшити

Штрафи на незареєстроване ГБО можуть зменшити

Таке трапляється, мабуть, лише під Новий рік: законодавці пропонують знизити українським автовласникам штрафи за встановлене на автомобіль ГБО, яке не зареєстровано належним чином. Пояснюють нардепи це тим, що переобладнання на газ заради економії пального обирають переважно незаможні верстви населення, яким не завжди по кишені оформити відповідні дозволи.

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо пом’якшення адміністративної відповідальності за порушення встановленого порядку переобладнання транспортного засобу для роботи на газовому моторному паливі або альтернативних видах рідкого і газового палива (№ 6379).

Запропонованими змінами в КУпАП додається нова норма (ст. 121-3), яка встановлює адміністративну відповідальність водія за керування транспортним засобом, переобладнаним для роботи на газовому моторному паливі або альтернативних видах рідкого і газового палива, без дотримання встановленого порядку проведення такого переобладнання.

Адміністративне стягнення за вчинене правопорушення пропонується встановити у вигляді попередження або штрафу (170 грн). У випадку повторності вчинення зазначеного правопорушення протягом року – передбачається штраф у розмірі 340 грн. Розглядати такі справи буде Національна поліція України.

Зараз штраф за незареєстроване ГБО становить до 340 грн., а при повторному порушенні водієві загрожує позбавлення права керування терміном від 3 до 6 місяців.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.