Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіGeely придбає частину моторного підрозділу Renault

Geely придбає частину моторного підрозділу Renault

Китайська компанія Geely може стати співвласником моторного підрозділу Renault. Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.

За даними інсайдерів, восени Renault оголосить про створення двох нових бізнес-одиниць. Одна займатиметься розробкою електромобілів і базуватиметься у Франції, другої передадуть управління заводами з виробництва ДВЗ та трансмісій в Іспанії, Португалії, Туреччині, Румунії та Латинській Америці.

Очікується, що основним власником електромобільного підрозділу буде Renault, однак у компанії, що займатиметься розробкою паливних моторів, французам належатиме лише 40%. Решту між собою розділять Geely та один з найбільших у світі нафтогазових концернів PetroChina. Їм дістанеться 40 та 20 відсотків акцій відповідно.

Судячи з усього, Nissan від участі в угоді відмовився, що може свідчити про розбіжності всередині альянсу. Поділ бізнесу дозволить Renault звільнити значні кошти для їхнього «перекачування» в електромобілі, а Geely зможе розділити витрати на розробку бензинових та дизельних ДВЗ. План не є остаточним, тому розглядаються й інші схеми участі.

Нагадаємо, навесні Geely та Renault оголосили про підписання угоди про купівлю китайською стороною 34,02 відсотка акцій корейського підрозділу Renault Motor Korea. За даними Reuters, сума угоди становила 200 мільйонів доларів. Джерела агентства зазначали, що купівля частки бізнесу Renault дозволить Geely налагодити експорт машин на американський ринок, оскільки між США та Південною Кореєю діє договір про вільну торгівлю, що дозволить уникнути високих податків.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img