Jaguar призупинить розробку нових автомобілів

Французьке видання Le Monde повідомляє, що Jaguar може взяти паузу в розробці та випуску нових автомобілів до 2025 року, щоб повністю змінити бренд, перейти на виробництво електромобілів та конкурувати з Aston Martin та Bentley.

Останні роки справи у Jaguar на європейському ринку йдуть погано: з 2019 року продажі знижуються, причому в «коронавірусному» 2020 році марка просіла на 36,8%, а за підсумками трьох кварталів 2021 року пішла в мінус на 11,%.

Про те, що Jaguar повністю змінить своє ринкове позиціювання, стало відомо ще влітку. Тоді глава марки Тьєррі Боллоре заявив, що Jaguar повинен піднятися на щабель вище і зробити крок у люксовий сегмент. Нову концепцію розвитку марки назвали Modern Luxury – «сучасна розкіш». Стратегія передбачає відмову від усіх нинішніх моделей Jaguar: після завершення стандартного виробничого циклу їх відправлять у відставку без прямих наступників, а нові автомобілі розроблять з чистого аркуша.

Саме для цього, уточнює Le Monde, британській компанії знадобилася пауза. Більш того, автовиробник поступово знижуватиме обсяги виробництва, внаслідок чого до 2026 року потужності Jaguar скоротяться на чверть. З 2025 року вся модельна лінійка Jaguar буде електрифікована, а до 2030 року в ній мають залишитися лише електромобілі. Передбачається, що всі вони будуть збудовані на новій платформі, яку Jaguar придбає у стороннього розробника. Актуальна архітектура MLA (Modular Longitudinal Architecture), яка розрахована не тільки на електромобілі, але й на гібриди, дістанеться Land Rover.

Від деяких перспективних проєктів Jaguar вже відмовився – раніше стало відомо, що компанія згорнула розробку семимісного J-Pace, а також флагманського ліфтбека XJ.

Підпишіться на наш Telegram, Facebook та WhatsApp або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.