Рамні позашляховики Ford та Chevrolet провалили краш-тести

Страховий інститут дорожньої безпеки США (IIHS) випробував повнорозмірні моделі Ford Expedition, Chevrolet Tahoe та Jeep Wagoneer. Результати виявилися невтішними: за низкою параметрів популярні позашляховики здобули низькі бали.

Методика IIHS трохи оновилася: тепер краш-тести з частковим перекриттям проходять з повним салоном, тобто манекени є не лише спереду, а й ззаду. Автогігантів такий підхід застав зненацька: і Ford, і Chevrolet, і Jeep провалили випробування, оскільки навантаження в області грудної клітини виявилися вищими за допустимі, до того ж у Chevrolet Tahoe є ризик травм голови та шиї.

Chevrolet Tahoe розкритикували й за погані фари: вони сліплять інших водіїв та погано освітлюють узбіччя. У тесті на безпеку пішоходів у нічний час позашляховик не зміг розпізнати перешкоду та навіть не загальмував. Натомість у бічних ударах великі позашляховики виявилися ефективними: коли основне навантаження приймає рама, водій та пасажири можуть відбутися незначними травмами.

Віцепрезидент IIHS Рауль Арбелаєс заявив, що деякі популярні автомобілі відстають у відповідності передовим стандартам безпеки. Однак функціонер не має сумніву, що автовиробники легко розв’язжуть ці проблеми. Втім, з деформацією кузова рамних моделей за фронтального удару зі зміщенням навряд чи можна щось зробити, адже фізику не обдуриш.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.