Toyota перевела пікап Hilux на водень

Toyota випробовує пікап Hilux з водневою установкою від Mirai. Поки що зібрано десять тестових прототипів, які японський автовиробник вже почав випробовувати в Європі.

Силову установку для пікапа запозичили у Mirai – цю модель, нагадаємо, у самій Toyota визнали такою, що провалилася, проте від напрацювань в області водневих автомобілів у компанії не відмовилися. У Toyota заявили, що водень може стати у пригоді в сегменті комерційного транспорту, до якого відноситься й Hilux.

Перші водневі пікапи були зібрані ще восени минулого року — це був спільний проєкт Toyota та Центру передових двигунів (APC), який фінансує уряд Великобританії. Приблизний запас ходу такого Hilux на одній заправці становить близько 600 кілометрів – для порівняння, модифікація моделі з 2,8-літровим турбодизелем проїжджає без дозаправлення 1150 кілометрів.

Тестові пікапи Hilux оснастили трьома балонами з воднем, які вміщують до 7,8 кілограма пального, а під капотом розташований паливний елемент з полімерним електролітом, який виробляє енергію та накопичує її в літій-іонній батареї. На задній осі встановлений електромотор потужністю 182 к.с. Динамічні характеристики прототипу Toyota не наводять.

Водночас компанія працює над паливними елементами нового покоління, але їхнє впровадження на серійні моделі почнеться не раніше 2026 року або навіть 2027-го. До цього часу японський автовиробник розраховує зменшити витрати на виробництво, а отже, зменшити вартість таких машин.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.