Porsche 911 піднявся на вершину вулкана та встановив світовий рекорд

Компанія Porsche встановила новий світовий рекорд висоти сходження для автомобілів – 6734 метри. Для цього знадобилася парочка спеціально підготовлених 911 Carrera 4S та міжнародна команда фахівців, яка складається з представників Чилі, Франції, Німеччини, США, Канади та Швейцарії.

Обидва купе, які прозвали Doris та Edith, зберегли штатну «шістку» 3.0 (450 к.с., 530 Нм) та 7-ступеневу «механіку», але зовні та конструктивно стали близькими до Singer ACS. Їм дісталися бортові редуктори (кліренс — 350 мм), ручні блокування диференціалів, захист днища з арамідного волокна та розроблений для автоспорту пристрій Porsche Warp-Connecter, який створює механічний зв’язок між колесами та, постійно навантажуючи їх, покращує зчеплення.

Встановив рекорд варіант Edith, яким керував Ромен Дюма. Машину зробили легшою та більш маневровою, ніж Doris, оснастивши рульовим механізмом steer-by-wire (у термінології Porsche технологія називається Space Drive). Все це допомогло 911 Carrera 4S забратися вище Unimog U 5023 (6694 м), якому вулкан Охос-дель-Саладо підкорився у 2020 році.

Експедиція автомобільного альпініста Матіаса Йешке тоді використала «Мерседеси» для перевезення обладнання та спорядження. Позашляховики отримали спеціальні шини, посилені лебідки та особливу систему, що дозволяла в міру просування змінювати баланс центру тяжіння.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.