Чи варто купувати вживаний Kia Ceed

Чи буде Kia Ceed другого покоління по-корейські дешевим в утриманні та на які версії варто звернути увагу?

Зміна поколінь у Kia Ceed припала на 2012 рік – саме тоді новинку показали на автосалоні в Женеві. Автомобіль мав стати більш європейським зі збереженням сильних сторін попередника, і загалом йому це вдалося. Технічно оновлення було еволюційним та досить м’яким: платформа змінилася з J4 на J5, але фактично це був перегляд зі збереженням колісної бази та схем підвісок. Навіть назва Cee’d тоді ще писалася з апострофом – строго кажучи, офіційна відмова від нього відбулася лише в наступному поколінні. У 2015 році автомобіль пережив рестайлінг, який був дуже скромним: трохи підретушована оптика та бампери, а також новий мотор з безпосереднім упорскуванням.

Машини у віці до 10 років включно ще непогано пручаються старінню та корозії, тому серйозних кузовних проблем зазвичай не зустріти. Пороги неминуче страждають від піскоструменю, тому їх потрібно обов’язково оглядати, особливо знизу, в зоні шва. А ще на низькій машині їх часто ушкоджують бордюрами, тому наявність тут корозії нерідко пов’язана саме з неякісним ремонтом. Бампери славляться слабкими кріпленнями, які ушкоджуються та відстібаються при легких контактах. А при зміні проміжків бампери починають протирати фарбу в місцях стиків з крилами. З дрібніших проблем можна відзначити потертості фарби у дверних отворах через ущільнювачі, а також дверні ручки та рейлінги, що облазять.

Схеми підвісок Ceed успадкував від першого покоління: це McPherson спереду і багатоважільна ззаду. Цим він, до речі, вигідно відрізняється від спорідненого седана Cerato, у якого ззаду звичайна балка. На старті продажів, щоправда, задня підвіска отримала чимало критики за зайву нестабільність та розгойдування, але цю проблему оперативно усунули. Ну а в утриманні та ремонті ходова частина буде трохи дорожчою за «корейців» старої школи, іноді може вдарити по сімейному бюджету, але не зруйнує його.

Гальма на Ceed очікувано прості, з однопоршневими механізмами з плавучою скобою, але дискові по колу. Попереду на більшості машин будуть диски діаметром 280 мм, але на найпотужніших версіях можна зустріти 320-міліметрові диски. Ззаду встановлюються не вентильовані диски – на 262 мм зі звичайним механічним ручником або на 284 мм з електромеханічним. Конструкція стоянкового гальма відрізняється повністю: базовий має звичайну барабанну конструкцію всередині диска, а ось електричний має «пласкі» диски, затиснуті штатними супортами. Само собою, електромеханіка передбачає наявність дорогого блоку керування на задній осі. Але кнопка замість важеля ручника зустрічається тільки на найдорожчих комплектаціях, тому, якщо не гнатися за ними, нічого дорогого в гальмівній системі не буде.

Рульове управління у Ceed – з електропідсилювачем на кермі. Схема несподівано ремонтопридатна: зазвичай двигун підсилювача не постачається окремо, а тільки в зборі з рульовою колонкою, але для Ceed його можна купити як самостійний вузол. І навіть цінник на нього не шокує. Отже, роботу рульового управління при покупці варто перевіряти уважно, але для того, щоб поторгуватися, а не відмовитися від покупки.

Вибір коробок передач у Ceed другої генерації був вичерпним: до рестайлінгу пропонувалися 6-ступеневі «механіка» та «автомат», а після рестайлінгу до них приєднався «робот» з двома зчепленнями, що працює в парі з новим мотором. Механічні коробки передач тут без сюрпризів: типовий ресурс – близько 250 тисяч кілометрів, зчеплення коштує звичайних грошей, а маховики практично на всіх версіях прості одномасові.

Роботизована коробка з індексом D6GF1 має два «сухих» зчеплення і цілком нормальна в експлуатації, але не так широко освоєна в ремонті, тому покупка машини з нею передбачає частку авантюризму. А переважна більшість машин оснащена класичним гідромеханічним «автоматом» A6MF1. Сама по собі ця коробка непогана, але головним питанням при покупці буде історія обслуговування. Найчастіше оливу в ній «у гарантійний період» не змінюють, а після 100-120 тисяч корисність цієї процедури зводиться до мінімуму. При належному обслуговуванні та заміні оливи раз на 50-60 тисяч кілометрів коробка може пройти 150-200 тисяч кілометрів до першого розтину з заміною накладок блокування гідротрансформатора. До того ж вона встановлювалася й на важчі машини типу Sportage і навіть Sorento, тому на Ceed їй працювати порівняно легко. Але обслуговування «за регламентом» та агресивна їзда можуть скоротити ресурс у півтора-два рази, тому поштовхи та ривки під час перемикань – привід серйозно поторгуватися або пошукати інший варіант.

Бензинові мотори на 1,4 літра до і після рестайлінгу відрізняються: спочатку це був агрегат G4FA сімейства Gamma, а потім йому на зміну прийшов сучасніший мотор Kappa з індексом G4LC. Обидва об’єднує цільноалюмінієва конструкція, ланцюговий ГРМ, фазорегулятори на впуску та випуску та просте розподілене упорскування. І обидва вони цілком гарні, але на вторинному ринку рідкісні. Найпопулярніший варіант – це 1,6-літровий G4FC того ж сімейства Gamma, що видає 130 к.с. Мотор чудово знайомий, тому складнощів з його обслуговуванням не може бути в принципі. Проблем з ресурсом теж мінімум: єдине, що може затьмарити довге і щасливе життя – це крихкі каталізатори. Проблема не носить масового характеру, але задири в циліндрах через неї зустрічаються, тому деякі власники навіть видаляють каталізатор «превентивно». В іншому ж двигун надійний і простий.

Підпишіться на наш Telegram, Facebook та WhatsApp або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.